ترجمه تخصصی ایتالیایی

ستارهیکی از زبان‌هایی که در ترجمیک پشتیبانی می‌شود، زبان ایتالیایی است. در صورتی که مایل به ثبت سفارش ترجمه ایتالیایی به فارسی هستید از این لینک‌ها استفاده کنید.
ارسال سفارش ترجمه مکتوب ایتالیایی
ارسال سفارش ترجمه شفاهی و همزمان ایتالیایی

زبان ایتالیایی از زیر شاخه های زبان لاتین است و با زبان‌های دیگر لاتین مانند اسپانیایی، رومانیایی، پرتغالی و فرانسه شباهت‌های بسیار زیادی دارد. بیش از ۸۵ میلیون نفر در جهان به زبان ایتالیایی سخن می‌گویند. زبان ایتالیایی زبان رسمی بسیاری از شهرها و کشورهای دنیا از جمله ایتالیا، سوئیس، سان مارینو، واتیکان، سومالی، سومالی لند، جزیره کرس، مارینو، ونزوئلا، کرواسی، مراکش، اسلوونی، لیبی، تونس، شهر نیس فرانسه، امریکا، کانادا، استرالیا، آلبانی و بخش‌هایی از کشور آرژانتین و برزیل است. نسل‌های قبلی کشورهایی همانند مراکش و لیبی هنوز به زبان ایتالیایی سخن می‌گویند. هنگامی که ایتالیا در سال ۱۸۹۱ میلادی به ملتی متحد تبدیل شد، زبان ایتالیایی را نیز به عنوان زبان مادری این کشور برگزیدند. این در حالی بود که فقط 2.5% از مردم ایتالیا توان تکلم به این زبان را داشتند. یکی از بزرگترین امپراتوری‌ های تاریخ جهان، امپراتوری روم، از سرزمین ایتالیا ظهور کرده است، به همین دلیل بخش مهمی از تاریخ جهان به ایتالیا و زبان ایتالیایی گره خورده است. بدیهی است که ترجمه متون این زبان به درک این بخش از تاریخ کمک شایانی خواهد کرد.

ترجمه تخصصی ایتالیایی به فارسی و فارسی به ایتالیایی

زبان ایتالیایی

زبان ایتالیایی خدمات بسیار زیادی به موسیقی دنیا ارائه کرده است. امروزه نیز بسیاری از اصطلاحات رایج موسیقی از این زبان گرفته شده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به لگاتو، فورته، پیانو، استوکاتو، تنوتو، آلگرو، ویواچه و بسیاری دیگر اشاره کرد. از آن گذشته، ایتالیا، یکی از فاخرترین و معروف ترین انواع هنر و موسیقی اپرا را به جهان عرضه کرده است و بی شک زبان ایتالیایی، زبان رسمی این هنر محسوب می‌شود. ایتالیایی‌ها در انواع دیگر هنر نیز دستی بر آتش دارند. استادان بزرگ مجسمه‌ساز و نقاش دوره قرون وسطی و رنسانس مانند لئوناردو داوینچی و میکل‌آنژ بهترین آثار هنری جهان را خلق کرده‌اند. البته سینمای ایتالیا را نیز نباید از یاد برد که پر از ستاره‌هایی همچون پیر پائولو پازولینی، فلینی، ویسکونتی است. ترجمه زبان تمامی این بزرگان عرصه هنر کمک می‌کند تا درک بهتری از زندگی و آثار این افراد داشته باشیم.

الفبای ایتالیایی دارای 21 حرف است، حروف انگلیسی همانند جی، کی، دبلیو، اکس و وای در ایتالیایی وجود ندارند. بنابراین، اگر یکی از این حروف را در نوشته‌های ایتالیایی مشاهده کردید، باید بدانید که از زبان های دیگر همانند انگلیسی یا اسپانیایی به عاریه گرفته شده است زبان ایتالیایی زبانی است از خانواده زبان‌های رومی که خود زیرمجموعه‌ای از زبان های هندواروپایی به حساب می آید. این زبان اوج قدرت خود را در دوران رنسانس تجربه کرده ولی تا اواخر قرن هفدهم میلادی نیز همچنان زبان قدرتمندی به شمار می رود و بعد از زبان فرانسه، در مقام دوم قرار گرفته است. زبان لاتین، از دوران امپراتوری روم باستان تا اواسط قرن هفدهم میلادی، مهم ترین زبان و به عبارتی دیگر، زبان بین‌الملل به حساب می‌آمده است. البته از دوره رنسانس به بعد، زبان لاتین قدرتش را با زبان ایتالیایی شریک شد و این شراکت مدتی ادامه پیدا کرد. به دلیل همین اهمیت، بسیاری از متون تاریخی، علمی، فرهنگی و هنری به زبان ایتالیایی نگاشته شده اند.

ترجمه ایتالیایی به فارسی و فارسی به ایتالیایی

در ترجمه متون ایتالیایی به فارسی یا انگلیسی مترجم باید تسلط کامل بر این زبان را داشته باشد. ترجمیک با دارا بودن بیش از 2000 مترجم در سراسر دنیا و دارا بودن بیش از 70 مترجم ایتالیایی در کشور با ارائه بهترین متد ترجمه بدون استفاده از موتورهای ترجمه و دیکشنری هم اکنون در صدر لیست سایت‌های برتر در ثبت سفارش‌های ترجمه ایتالیایی به فارسی گرفته است. مترجمان زبان ایتالیایی ما همگی دارای مدارک بالای دانشگاهی از هستند و در ترجمه متون ایتالیایی و ترجمه حضوری و همزمان با ما همکاری می‌کنند.

شما می‌توانید سفارش‌های ترجمه و ویراستاری خود به زبان ایتالیایی را در قالب متون، وب‌سایت، رزومه کاری و تحصیلی، فیلم و صوتی را در سایت ترجمیک ثبت کنید و ترجمه روان آن را در زمان کوتاهی بسته به انتخاب خودتان دریافت کنید.

سایت ترجمه تخصصی ترجمیک، به صورت تخصصی آماده ارائه‌ی خدمات ترجمه تخصصی ایتالیایی به فارسی و همچنین ترجمه تخصصی فارسی به ایتالیایی به شرکت‌ها، سازمان‌ها، اساتید و دانشجویان محترم می‌باشد.ترجمه ایتالیایی، ترجمه ایتالیایی به فارسی، سایت ترجمه ایتالیایی، قیمت ترجمه ایتالیایی، ترجمه فارسی به ایتالیایی ، مترجم همزمان ایتالیایی، قیمت ترجمه ایتالیایی به فارسی و فارسی به ایتالیایی

چرا ترجمیک؟

gift

اعتماد شرکت‌ها و سازمان


ترجمیک با سازمان های دولتی و شرکت خصوصی مختلفی فعالیت مستمر دارد. این شرکت‌ها از خدمات ترجمه متن، ترجمه همزمان و ترجمه رسمی ما استفاده می‌کنند.

gift

دانشگاه شریف


ترجمیک، یک شرکت دانشگاهی است و با همکاری صدها مترجم و ویراستار فعالیت می‌کند. ترجمیک هم‌اکنون در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه شریف مستقر است.

gift

جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی


ترجمیک بزرگ‌ترین و جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی در ایران است. ترجمیک خدمات مختلفی از جمله ترجمه متن، ترجمه کتاب، ویرایش، ویرایش نیتیو، ترجمه متون محرمانه، اعزام مترجم همزمان و شفاهی، ترجمه فیلم و صوت، ترجمه رسمی مدارک (مترجم رسمی)، گویندگی و روخوانی متن و ... را با بالاترین کیفیت ارائه می‌نماید.

gift

نماد اعتماد الکترونیک


ترجمیک در مرکز توسعه تجارت الکترونیک دارای گواهینامه اعتماد می باشد. نماد اعتماد الکترونیک توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه می شود. بنابراین شما با اطمینان به خدمات ترجمیک می توانید اقدام کنید. کلیک کنید.

gift

محرمانگی بالای اسناد مشتری


همچنین در صورت حساسیت بسیار بالای اسناد و اطلاعات، ترجمیک روش سطح ویژه‌ی عدم افشا را ارائه می‌دهد که اطمینان صددرصدی به عدم افشای اطلاعات مشتری را به دنبال خواهد داشت.

gift

تحویل بخش به بخش


تحویل بخش به بخش پروژه از طریق پنل کاربری، خیال شما را در مورد کیفیت کار و در جریان بودن پروژه جمع خواهد کرد. بعد از انجام هر بخشی از ترجمه از طریق پیامک و یا تلگرام به شما اطلاع رسانی خواهد شد. برای اطلاع رسانی بیشتر سعی کنید ربات تلگرام ترجمیک را از طریق سایت فعال کنید. اطلاعات بیشتر
ترجمیک سایت ترجمه تخصصی


ارسال سفارش